Ceny za 24. ročník provázelo slavnostní předání – vlastní ceny studentům udělila také řada odborných médií

Slavnostní předání cen proběhlo opět na místě, které studenti řešili v zadání tohoto ročníku – sešli jsme se 20. května 2019 v prostorách Czech Photo Centre v Nových Butovicích. Akce se zúčastnili zástupci naší společnosti a jménem pořadatele soutěže promluvil Ing. Boris Rada, vedoucí prodeje. Za partnera akce Czech Photo Centre se zúčastnila Ing. Veronika Souralová, která předávala speciální cenu doprovodné fotografické soutěže. Porotu zastupovali v projevech autor zadání Ing. Arch. Pavel Jiroudek a člen poroty Ing. Arch. Tomáš Císař z atelieru Black n‘ Arch. Součástí slavnostního odpoledne bylo vystoupení Prague Ensemble. Autoři vítězného návrhu byli Norbert Lichý a Jiří Formánek, kteří zde s výherci druhého a třetího místa převzali věcnou cenu.

Své ceny vypsala i řada odborných titulů – Barbora Stejskalová a David Homola dostali kromě naší věcné ceny předplatné časopisu Stavitel. Autorce ze třetího místa Márii Gogal’ové se podařilo získat ještě Cenu časopisu ASB SK, kterou předala za redakci Ing. Anna Vrabcová.

Druhou ze třetích cen získala Michaela Jandeková, která si přijela pro cenu ze Švédska, kde v současné době v rámci projektu Erasmus studuje. Michaela získala ještě další dvě ceny – cenu portálu ESTAV.cz, kterou předal šéfredaktor Oldřich Rejl, a cenu časopisu ERA21, kterou je předplatné časopisu. “Projekt jako jeden z mála se výrazně zabývá ekologickými aspekty architektury, které sice řeší schematicky, ale pro účel soutěže dostatečně. Takovéto uvažování je při současné hrozbě klimatické krize více než chvályhodné. Architektonická forma chytře reaguje na stávající kontext a gradací hmoty vzniká zajímavé napětí,“ uvedla k její práci redaktorka časopisu Zuzana Morávková. Ke druhé ceně pak dostala Patricia Kelebercová cenu časopisu Stavebné materiály. Svá ocenění studentům předaly také časopisy Eurostav, Arch, Stavebnictví a interiér, ASB CZ, Domov a Realizace staveb. Letošní doprovodnou fotografickou soutěž spolupořádalo Czech Photo Centre a vítězka Veronika Kmeťová od nich získala pobyt v rekreačním zařízení Monínec.