Novinka - systémové omítky Ytong

Rádi bychom Vám představili naše systémové novinky pro snazší a kvalitnější stavění. Od 17. října 2016 bude náš sortiment rozšířen o vnitřní omítku tepelněizolační a vnitřní stěrku hlazenou.

Oba produkty doplňují systémové řešení Lambda YQ a byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem. Díky nízkému součiniteli tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti zlepšují tepelně izolační vlastnosti stěn, redukují vlhkost a omezují tak vznik plísní na povrchu stěn. Jejich použití uspoří čas při aplikaci i spotřebu materiálu.

Vnitřní vápenocementová omítka Ytong Innenputz umožní díky své zrnitosti 0,5 mm vytvářet velmi hladké povrchy. Je mimořádně prodyšná (faktor difuzního odporu μ ≤ 7) a urychluje tak vysychání stavby. Její součinitel tepelné vodivosti λ10, (23,50), i s hodnotou 0,13 W/m.K zvyšuje tepelněizolační vlastnosti konstrukcí i tím celkovou tepelnou pohodu v interiéru. Vyniká také velkou vydatností, malou spotřebou a jednoduchou aplikací bez penetrace a nutnosti celoplošného vyztužení tkaninou. Pomáhá tak k celkovému zrychlení povrchových úprav v interiéru.

Vnitřní vápenná stěrka je určená pro vytváření mimořádně hladkých povrchů. Je rovněž vysoce prodyšná, s hydrofilní schopností – pohlcuje vodní páru a tím reguluje vzdušnou vlhkost. Díky alkalickému složení (pH > 12) znemožňuje rozvoj plísní a řas. Další výhodou je, že snadno opravitelná po poškození či úpravách interiéru. Její aplikace je velmi jednoduchá – pro docílení extra hladkého efektu je možná finální úprava broušením.

Pokud máte k našim novinkám jakékoli otázky, neváhejte kontaktovat naše regionální zástupce, kteří Vám budou plně k dispozici.

NOVINKY 2016
Vnitřní omítka
tepelněizolační
Lehčená vnitřní omítka
Vnitřní stěrka
hlazená
Hlazená vnitřní stěrka
 

 

Další
novinky 2016
zde
Novinky 2016