Stavební systém – jak postavit bez stresu a se zárukou úspěchu

Ing. Lucie Šnajdrová, technická poradkyně Ytongu

Současní výrobci stavebních materiálů už těžko přijdou s výrazným zlepšením tepelněizolačních vlastností nebo zcela novým řešením. Proto se jejich inovace zaměřují na to, jak stavebníkům zjednodušit výstavbu a snížit rizika chyb. Vytvářejí proto kompletní stavební systémy, z nichž nejucelenějším řešením celé stavby včetně povrchových úprav je Ytong. Na otázky o praktické použití tohoto řešení odpovídá Ing. Lucie Šnajdrová, technická poradkyně Ytongu.

 

Co si pod pojmem kompletní stavební systém v případě Ytongu představit?

Stavební systém – jak postavit bez stresu a se zárukou úspěchu

Ytong se už několik let profiluje jako kompletní „až po střechu“. Nyní je potřeba doplnit několik nových věcí – je to systém, který lze použít od samotných základů, protože jeho součástí je zakládací řada tvárnic Start. Podstatnou inovací je také to, že přibyly systémové doplňky pro vnější i vnitřní povrchové úpravy. Nabízíme nyní tedy skutečně kompletní řešení celé stěny a včetně detailů, jako je například žaluziový kastlík. Tam, kde má zákazník speciální požadavky na tepelněizolační vlastnosti nebo akustiku, lze použít pokročilé řešení našich dalších značek – akustických tvárnic Silka a minerálních desek Multipor pro vnější i vnitřní zateplení. Jsou to materiály stejného složení jako Ytong a jsou tedy vyvinuty tak, aby se daly používat společně bez jakýchkoli rizik, která někdy použití nesourodých materiálů přinášejí.

Jaké výhody to přináší stavebníkům?

Výhodou tohoto řešení je nejen kompatibilita a stejné vlastnosti prvků – samozřejmě, že všechny komponenty byly dlouhodobě testovány a vyvinuty tak, že eliminují kritická místa na stavbě, vzájemně podporují své tepelněizolační vlastnosti a vytvářejí zdravé prostředí. Důležitá je ale pro koncového zákazníka také celková garance výrobce na toto řešení – zkrátka kompletní použití systému odráží naše nejlepší zkušenosti ze stavebnictví, aktuální poznatky z vývoje stavebních materiálů a takto je připravena stavba sloužit po generace.

Co mají případní zájemci udělat pro to, aby se dozvěděli o možnostech použití u svého projektu?

Naši regionální techničtí poradci jsou všichni lidé s odborným vzděláním i zkušenostmi ze stavebnictví.. Vyplatí se na ně obrátit ve kterékoliv fázi projektu – ať už je to jen prvotní představa, že by na pozemku mělo „něco“ stát, nebo se chystáte na rekonstrukci či přestavbu. Podle požadavků na rozpočet, velikost, úspornost provozu i estetickou stránku dovedou pomoci nebo doporučit projekční kancelář.

Stavební systém – jak postavit bez stresu a se zárukou úspěchu
Stavební systém – jak postavit bez stresu a se zárukou úspěchu