Ytong a příbuzné značky Silka a Multipor se chystají na 30. For Arch

Na výstavišti v Letňanech od 17. do 21. září systém Ytong spolu s dalšími značkami výrobce Xella představí na jubilejním 30. For Archu a nabídne materiál za speciální veletržní cenu.

Na letošním For Archu se opět představí formou fragmentu kompletní stavební systém Ytong a příbuzné značky vápenopískové tvárnice Silka a minerální tepelněizolační desky Multipor. Návštěvníci si tak mohou v praxi prohlédnout prvky, jako je masivní střecha či systémové vnější i vnitřní omítky a jejich snadná aplikace. Součástí prezentace budou ukázky skladeb zdiva pro dosažení nízkoenergetického až pasivního standardu. Na místě prezentace budou také po celou dobu k dispozici případným dotazům na úsporné stavění techničtí poradci. Zájemci o výstavu s nimi mohou konzultovat projekt ve kterékoli fázi a dozvědět se o případných optimalizacích. Popularitě se vždy těší pravidelné ukázky zdění z Ytongu předváděcími mistry. Ti mohou během prezentace na místě poskytnout řadu cenných rad a zájemci si mohou sami na místě vyzkoušet snadné opracování pórobetonu při drážkování nebo řezání tvárnic.

Společnost Xella je tomto roce jediným výrobcem stavebního materiálu, který sponzoruje Soutěžní přehlídku stavebních řemesel SUSO. Ta proběhne v Hale 6. Finále českých a slovenských družstev ve zdění z pórobetonu se uskuteční v úterý, 17.9., první den veletrhu. Fragmenty z Ytongu budou využity pro aplikaci dalších materiálů navazujícími řemesly – topenáři a instalatéry – a pro aplikaci obkladů a omítek. Odborné znalosti technických poradců společnosti Xella se uplatní také v doprovodných přednáškách. Pro odbornou veřejnost bude Xella prezentovat velkoformátové stavění s produkty Xella a užití minerálních tepelněizolačních desek Multipor. Na budoucí stavebníky z řad laické veřejnosti se zaměřují přednášky o zateplení Multipor a stavění po roce 2020.

Pozvánka na ForArch