Svět se mění ze dne na den. Stále se zvyšují technologické možnosti, které zajišťují dynamický, ekonomický a sociální rozvoj. Nové technologie pronikají rovněž do stavebnictví.

Společnost Xella, výrobce stavebních materiálů Ytong, Silka a Multipor, zavádí jako jedna z prvních firem v Evropě koncept služeb Blue.sprint, založený na bázi digitálního plánování.

Blue.sprint je inovativní řešení, které usnadňuje práci všem účastníkům investičního procesu díky využití digitalizace a technologie BIM.

Naší vizí je být partnerem v celém cyklu stavby

Díky BIM datům, která jsou sdílena se všemi subjekty, Xella zajistí výrobu na míru a přizpůsobí logistiku potřebám stavby. Výsledkem je optimalizovaný stavební proces, zkrácení doby výstavby, úspora pracovníků a materiálu vedoucí k vyšší ziskovosti projektu.

Partnerstvím s námi získáte:

 • Úsporu materiálu a eliminaci chyb díky digitálnímu plánování.
 • Optimalizaci stavebních procesů a zkrácení doby výstavby.
 • Úsporu pracovníků a minimalizaci fyzické námahy.
 • Větší podlahovou plochu.

Využijte výhod digitálních technologií! Svěřte nám váš projekt a přesvědčte se!

Služby v každé fázi projektu:

Služby v každé fázi projektu

 • Projekt: Návrh a optimalizace projektu prováděné v BIM modelu.

  Z jakýchkoliv vašich digitálních podkladů zpracujeme BIM model, resp. digitální dvojče stavby. Projektujete-li v BIM, máme pro vás BIM knihovnu s produkty celého Xella sortimentu. Zkontrolujeme kolize v návaznosti stěn, navrhneme optimalizované řešení projektu včetně cenové nabídky a výkazu materiálu.

 • Výroba: Výroba materiálu podle potřeb stavby / na míru podle projektu.

  Zpracujeme kladečské a montážní plány stěn z velkoformátových výrobků na základě odsouhlaseného 3D modelu. Vyrobíme stěnové panely na míru. Všechny dodávané prvky shrneme do výkazu po stěnách, podlažích i za celý objekt.

 • Doprava: Optimalizace dodávek materiálu.

  Dodáme materiál na čas podle harmonogramu. Přizpůsobíme typ dopravy a vykládky podle potřeb stavby. Následně zajistíme svoz palet ze stavby.

 • Výstavba: Efektivní výstavba.

  Díky velkoformátové výstavbě a použití montážní techniky docílíte úspor v čase, spotřebovaném materiálu i nákladech. Proškolíme váš personál pro práci s technikou a po celou dobu máte k dispozici našeho odborného manažera.

 • Provoz: Dlouhodobě udržitelný provoz objektu.

  Desítky let se oddělení inovací ve společnosti Xella zaměřuje na zachování přírodních zdrojů, snížení energie a emisí, čímž přispívá k získání certifikací budov v systémech LEED/BREAM.

Odborný technický poradce pro projektanty, stavební firmy, developery a investory.


Odborníci společnosti Xella Česká republika vám ochotně poskytnou podklady na projektování, poradí s technickým řešením konstrukcí, anebo zpracují podrobnou specifikaci materiálu.

Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte kontaktovat naše odborníky na metodu BIM.

Zdeněk Podlaha

Ing. arch. Zdeněk Podlaha
BIM Product manager CZ & SK
Mobil +420 721 975 757
zdenek.podlaha@xella.com

Stručný průvodce informačním modelováním staveb