Proč je YTONG šetrný k životnímu prostředí?

K pórobetonu YTONG nabízíme také kompletní servis a poradenství v oblasti nízkoenergetického bydlení, přesvědčte se sami, že YTONG je přírodní a šetrný stavební materiál:

 

100 % přírodní materiál

Pórobeton YTONG se vyrábí pouze z přírodních surovin, jako je křemičitý písek, vápno, cement a voda. Tyto suroviny tvoří zhruba 81% zemské kůry a jsou tedy prakticky nevyčerpatelné. Neobsahuje žádné složky, které by negativně ovlivňovaly zdraví při užívání domu, nebo životní prostředí, výroba je CO2 neutrální.

 

Energeticky nenáročná výroba

Výroba tvárnic je velmi šetrná, z jednoho kubického metru přírodních surovin se vyrobí pět kubických metrů tvárnic YTONG a v průběhu výroby se spotřebuje několikanásobně méně energie než u jiných srovnatelných materiálů.

 

Energeticky nenáročná doprava

Díky specifické struktuře je pórobeton lehčí než jiné stavební materiály. To se promítá do energetických nároků na dopravu, které jsou mnohem nižší než u tradičních masivních materiálů.

 

Plně recyklovatelný

Dalším nezanedbatelným aspektem je minimální odpad při zpracování a možnost jeho zpětného zpracování při výrobě. I v případě demolice objektu z pórobetonu je materiál plně recyklovatelný.

 

Energeticky nenáročný provoz staveb

Díky unikátním tepelněizolačním vlastnostem pórobetonu ušetříte náklady na vytápění a navíc budete dlouhodobě méně zatěžovat životní prostředí skleníkovými plyny.