Inovace vytváří naši budoucnost

Inovace Xella

Těžíme z téměř sta let zkušeností z vývoje

Na počátku vzniku nového materiálu stála odvážná inovace – švédský architekt Axel Erikson vyvinul pórobeton téměř před sto lety. Výroba se celosvětově prosadila a k prvotní značce Ytong přibylo zatepleni Multipor a vápenopískové prvky Silka stejného složení.

Moderní technologie a osvědčené složení

Stále vycházíme pouze z několika základních přírodních surovin – písek, cement a voda se díky pokročilé technologii dokáže změnit v moderní, spolehlivý, zdravý a vysoce trvanlivý stavební materiál pro jakýkoli typ stavby.


Inovace sledují potřeby domácího trhu

Cílem našeho inovačního oddělení je reagovat na konkrétní požadavky z praxe. Postřehy z aktuálního trhu pak díky desítkám let zkušeností a mezinárodnímu zázemí dovedeme zpracovat v nový produkt.

Výsledky naší práce

Na domácí trh jsme úspěšně uvedli řadu tepelněizolačních tvárnic Lambda YQ, která je v současnosti naším nejžádanějším výrobkem. Vyvinuli jsme produkty pro povrchové úpravy, žaluziový kastlík a speciální řadu zakládacích tvárnic Ytong Start. Posledním rozšířením portfolia jsou produkty pro velkoformátové zdění.

Jsme otevření novým nápadům!

Máte nápad, co v naší nabídce produktů a služeb schází? Ať už jste odborníkem ve stavebnictví, výrobě či máte postřeh ze své vlastní praxe, napište nám!

Stačí do formuláře uvést, co navrhujete, proč je potřeba tento problém řešit a jak by toto řešení mělo vypadat podle vás.

Pomozte nám náš obor posouvat dál!
Děkujeme za každou inspiraci a u relevantních nápadů rádi navážeme konkrétní spolupráci.