Jak Ytong šetří Váš čas a peníze?

 

Snadné tvarování

YTONG se pomocí ruční nebo elektrické pásové pily velmi snadno řeže do požadovaných tvarů. Není proto nutné objednávat různé tvarovky, zjednodušuje se celková logistika stavby. Mimořádně přesné řezání eliminuje odpad a snižuje tak celkovou spotřebu tvárnic, a tím také pořizovací cenu celé stavby.

 

Minimum malty

Přesné tvárnice YTONG umožňují rychlé a přesné zdění. Díky tvárnicím v provedení PDK (pero, drážka a úchopová kapsa) je nezbytné nanášení malty pouze na vodorovné spáry. Celková spotřeba malty na stavbě je tak ve srovnání s tradičním zděním desetinová, další časové a finanční úspory souvisejí také s dopravou a přípravou malty.

 

Snadná manipulace

Díky nízké hmotnosti materiálu odpadají problémy s náročnou manipulací, lehkost YTONGU oceníte při zdění i dopravě materiálu na stavbu, včetně veškeré manipulace. Pórobeton je opravdu snadno opracovatelný materiál.

 

Jednoduché rozvody a omítky

Významné ekonomické přínosy má také rychlé a přesné zhotovení drážek a šachet pro rozvody technických instalací v pórobetonovém zdivu. Přesné stěny s minimálními rovinnými odchylkami šetří také čas a peníze při finálních povrchových úpravách stěn, ať už se jedná o vnitřní nebo venkovní omítky, zateplovací systémy či obklady.