Minerální, tepelněizolační desky Multipor

Minerální tepelněizolační desky Multipor využívají jedinečných technologických vlastností pórobetonu značky Ytong, díky tomu nacházejí široké využití ve všech projektech, které kladou vysoký důraz na kvalitu vnitřního prostředí. Tyto minerální tepelněizolační desky nové generace disponují přednostmi masivního zdiva. Jejich tvarová stálost, vynikající paropropustnost, nehořlavost a jednoduchá aplikace nacházejí uplatnění všude tam, kde si běžné tepelné izolanty neporadí s požadovanými konstrukčními parametry.

Tepelněizolační vlastnosti i tvarová stálost

Minerální izolační desky Multipor představují energeticky úsporné řešení pro novostavby a modernizaci. Jedná se o extrémně vylehčený bílý pórobeton s objemovou hmotností 115 Kg/m3, který se svými izolačními vlastnostmi velmi blíží běžně používaným izolačním materiálům. Na rozdíl od těchto běžných tepelných izolací si však Multipor zachovává pevnost, mechanickou odolnost, extrémní protipožární odolnost, navíc se snadno a rychle aplikuje nejen na pórobetonové stěny.

Příjemné a zdravé klima

Desky Multipor splňují všechny požadavky na moderní izolační materiály. Kromě výborných tepelněizolačních vlastností mají také vynikající difuzní vlastnosti. V obvodové konstrukci z materiálů Ytong a Multipor nedochází k žádné kondenzaci vodních par. To má pozitivní vliv na izolační schopnost stěny i na její životnost a trvanlivost. Desky Multipor tak zaručují příjemné a zdravé klima ve vnitřních prostorech. Ideální prodyšnost stěny je pak také zaručena díky lepidlu Multipor, které se používá při vlastní aplikaci desek.

Výroba desek YTONG Multipor

Minerální izolační desky Multipor se vyrábí ekologicky, výhradně z přírodních minerálních surovin jako je písek, vápno, cement a voda, do nichž se přimíchává prostředek pro tvorbu pórů. Při výrobě nejsou používány žádné plasty.