YTONG nabízí protipožární ocharnu

 

YTONG je nehořlavý

Materiály YTONG poskytují v rodinných domech nejen dobrou tepelnou pohodu, ale také jedinečnou protipožární ochranu. Nehořlavost pórobetonu je garantována jeho minerálním složením, i tenké příčkové stěny nabízejí výbornou ochranu proti případnému požáru.  

 

YTONG je žáruvzdorný

Skutečnost, že je materiál nehořlavý, ještě zdaleka neznamená, že nemůže dojít k jeho zahřátí a zhroucení konstrukce. I v tomto ohledu vykazuje YTONG ojedinělé vlastnosti. Při vyhřátí na vysoké teploty dochází k uvolňování molekulární vody, která je zde chemicky vázána a materiál ochlazuje. Zatímco klasická betonová stěna po zahřátí propouští teplo, stěna z pórobetonových tvárnic se neprohřívá. YTONG při zahřátí neztrácí únosnost a má dodatečný samozhášivý efekt.  

 

YTONG je nejlepší ochranou rodinného zázemí

YTONG je velmi vhodný pro konstrukce s vysokou protipožární odolností a zejména tam, kde je požadováno, aby případný požár byl co nejméně šířen do okolí. Je to samozřejmě případ všech rodinných a bytových domů, kde mohou požáry vzniknout vznícením textilií, záclon nebo nábytku. YTONG můžete bez obav umístit i do těsné blízkosti otopných těles, kamen, krbů, sporáků nebo komínů.