Silka

Vápenopískové tvárnice pro akustické a nosné stěny s vysokou pevností

Vápenopískové tvárnice jsou již více než století osvědčené a patří k tradičním stavebním materiálům. Splňují nejvyšší požadavky na únosnost, protihlukovou ochranu staveb a zisk podlahové plochy. Proto jsou vhodné zejména pro vícepodlažní bytovou a nebytovou výstavbu.

Silka je vhodný produkt pro stavbu všech budov s téměř nulovou spotřebou energie a pasivních budov. Její vysoká objemová hmotnost přináší benefity ve formě akumulace a homogenita materiálu přispívá ke vzduchotěsnosti obálky budovy.

Proč zvolit Silku

Ekonomické výhody

Štíhlé konstrukce vápenopískových stěn u staveb z tvárnice Silka dosahují vyšší výnosnosti díky zvětšení podlahové plochy. Ve spojení s rychlou výstavbou přináší ekonomické výhody.

Vysoká pevnost

Tvárnice Silka se vyznačují pevností až 25 N/mm², která umožňuje návrh nosných a konstrukčních stěn o tloušťce 24, 18 nebo dokonce 15 cm.

 

Výborná akustika

Díky vysoké hustotě vápenopískové hmoty tvoří stěny z tvárnic Silka masivní přepážku s velmi dobrou akustickou izolací, což je zvláště důležité v bytových domech. Čím vyšší je objemová hmotnost materiálu, tím vyšší je jeho akustická izolace, to platí u jednovrstvých konstrukcí.

Vnitřní klima

Vápenopískové tvárnice Silka přispívají ke zdravému klimatu místností prostřednictvím akumulace tepla. V zimě stačí topit jen mírně, aby bylo uvnitř domu příjemně. V létě naopak tvárnice izolují před vysokými teplotami. Silka jednoduše udržuje ve vašem domě optimální a příjemné klima.

 

Ekologická a recyklovatelná

Díky přírodnímu složení jsou tvárnice Silka plně recyklovatelné a opětovně využitelné.

Trvanlivost a odolnost

Stěny z tvárnic Silka patří mezi nejtrvanlivější konstrukce z hlediska mrazuvzdornosti a tlaku. To umožňuje jejich použití i ve velmi obtížných podmínkách, ve kterých nelze použít jiné prvky zdiva.

 

Produkty Silka

 
 

Služby k produktům Silka

Bezplatné nacenění vašeho projektu

Bezplatné nacenění vašeho projektu

Zašlete nám projekt a naši odborní poradci vám zpracují nejvýhodnější materiálové řešení. Předají vám cenovou nabídku na míru, včetně přesného výpisu materiálu, takže vám nebude nic chybět ani přebývat.

 
Odborné technické poradenství

Odborné technické poradenství

Ve fázi plánování i v průběhu samotné výstavby vám naši techničtí poradci poskytnou telefonické i osobní konzultace nejen v kanceláři, ale i přímo na vaší stavbě.

 
blue.sprint - digitální plánování

blue.sprint - digitální plánování

Díky využití digitalizace a technologie BIM, usnadní naši BIM specialisté práci všem účastníkům investičního procesu.

 
Zapůjčení kotoučové pily Silka

Zapůjčení kotoučové pily Silka

Výhodně vám zapůjčíme kotoučovou pilu na řezání tvárnic Silka, která vám zjednoduší a zrychlí práci.

 

Reference

Bytový dům, Karlovy Vary

Bytový dům, Karlovy Vary

Při výstavbě pětipodlažních bytových domů hledal investor nejvýhodnější řešení, a tak se rozhodl pro vápenopískové tvárnice Silka Tempo. Ty jsou pro stavbu administrativních budov nebo bytových domů vhodné především díky své únosnosti a akustice.

Video z referenční stavby zde

Rodinný dům, Krakovany

Rodinný dům, Krakovany

V Krakovanech vyrostla zajímavá stavba rodinného domu. Její stěny jsou z vápenopískových tvárnic Silka, které se vyznačují jedinečnými akumulačními a zvukoizolačními schopnostmi. Majitel se rozhodl pro velkoformátový rozměr Silka Tempo, který výrazně usnadňuje a zkracuje čas výstavby.

Video z referenční stavby zde

 

Silka je oceněna ekologickou certifikací:

Silka je oceněna ekologickou certifikací