Trvalá hodnota

Jedinou věcí, kterou na svém domě nevyměníte, je hrubá stavba. Víte, že náklady na hrubou stavbu tvoří pouze 9 % z celkové ceny rodinného domu? Dopřejte si pohodlí a vyberte si ten nejlepší stavební materiál pro svůj zdravý dům!

 

Energeticky nenáročný

Energeticky nenáročný

Ytong přispívá k zachování přírodních zdrojů a ke snížení energie a emisí od začátku až do konce. Výroba tvárnic je velmi šetrná, z jednoho kubického metru přírodních surovin se vyrobí pět kubických metrů tvárnic Ytong a v průběhu výroby se spotřebuje několikanásobně méně energie než u jiných srovnatelných materiálů. Díky specifické struktuře je pórobeton lehčí než jiné stavební materiály. To se promítá do energetických nároků na dopravu, které jsou mnohem nižší než u tradičních masivních materiálů. Dalším nezanedbatelným aspektem je minimální odpad při zpracování a možnost jeho zpětného zpracování při výrobě. I v případě demolice objektu z pórobetonu je materiál plně recyklovatelný. Díky unikátním tepelněizolačním vlastnostem pórobetonu ušetříte náklady na vytápění a navíc budete dlouhodobě méně zatěžovat životní prostředí skleníkovými plyny.

 

Od sklepa až po střechu

Od sklepa až po střechu

Ytong nabízí kompletní pórobetonový stavební systém pro hrubou stavbu od sklepa až po střechu. Všechny produktové formáty jsou vzájemně dokonale přizpůsobeny, zaručují rychlé a snadné zpracování a nabízí optimální řešení pro každou aplikaci, z pohledu technického, ekonomického i ekologického. Klasické tvárnice Ytong lze výborně kombinovat s dalšími produkty. Jsou to zejména vápenopískové tvárnice Silka, které se používají na výstavbu akustických a nosných stěn u vícepatrových domů. Dalším systémovým řešením jsou izolační desky Ytong Multipor, které propojují skvělé izolační schopnosti, pevnost, mechanickou odolnost a extrémní protipožární odolnost. Vše zastřešuje novinka na trhu, a to stropní systém Ytong Ekonom a střešní systém Ytong Komfort.

 

Neustálý vývoj

Neustálý vývoj

Ytong dokáže efektivně propojit požadované nároky, a to i přes poměrně rychlé navyšování požadavků na tepelnou izolaci stěn. Technologové po celé Evropě tento materiál průběžně zdokonalují a postupně stále zvyšují jeho izolační schopnosti při zachování potřebné pevnosti. Ytong má i do budoucna stále dostatečnou rezervu, která umožní zachování jednovrstvého zdění i při dalším zpřísnění tepelně technických nároků.

 
.