Webináře

Pozvánka na webinář:

Na další téma webináře se můžete těšit již brzy.

POKYNY PRO PŘIHLÁŠENÍ NA WEBINÁŘ:
Po přihlášení vám přijde potvrzení o registraci. Několik dní před konáním webináře obdrží všichni přihlášení účastníci na mail, který zadali v přihlášce, pokyny k přístupu na webinář. Pro absolvování webináře budete potřebovat počítač nebo notebook (případně tablet), připojení k internetu, reproduktory nebo sluchátka. V případě jakýchkoli nesnází s připojením se můžete kdykoli obrátit na kontaktní telefon společnosti AZ Promo 286882025, kde bude připravena telefonická technická podpora.

Seznam již proběhlých webinářů

13. 12. 2019 od 10 hodin
Jak stavět od roku 2020
Jak stavět od roku 2020? Co všechno se změní po novelizaci zákona o hospodaření energií, která vyjde v platnost roku 2020? Jaké změny nás v navrhování a výstavbě budov čekají a jakým způsobem je společnost Xella, výrobce značek Ytong, Silka, Multipor, připravena plnit přísnější požadavky? Zodpoví energetičtí specialisté Ing. Milan Koukal a Ing. arch. Zdeněk Podlaha.
3. 5. 2019 od 10 hodin
STATIKA - 2.díl
V pátek 3. května se mohli v 10 hodin projektanti, architekti a další praktici ze stavebnictví virtuálně setkat s odborníky systému Ytong nad praktickými otázkami statiky. Webinář navázal na první díl, kde probrali obecné otázky statiky a orientaci v materiálech výrobce. Druhý díl byl zaměřen více na samotnou stavební praxi – například navrhování svislých konstrukcí a vhodné typy produktů ze systému Ytong pro konkrétní typy nejčastějších projektů.
7. 12. 2018 od 10 hodin
Efektivita ve výstavbě budov
V našem webináři Technologie rychlé výstavby jsme se zaměřili na nové trendy ve výrobním programu společnosti Xella. V souladu s trendem Stavebnictví 4.0 jsme uvádli na trh novou výrobní řadu. Tato řada se souhrnně dá nazvat technologií rychlé výstavby, protože nám významně urychluje realizační část. Navíc je to s bonusem - potřebujeme méně pracovních sil, protože část nahrazujeme malou mechanizací - mini jeřábkem. V tomto bloku jsme se zaměřili na velkoformátové produkty Ytong Jumbo, Ytong příčkový panel a Silka Tempo. Představili jsme si je důkladně ze všech úhlů - statiku, požární odolnost, akustiku, tepelnou techniku a hlavně si ukážeme, jak se tyto produkty provádějí v praxi na stavbě.
14. 9. 2018 od 10 hodin
STATIKA - 1.díl
V pátek 14. září vás produktový manažer Ing. Václav Vetengl provedl portfoliem komponentů Ytong a vysvětlí, jak se snadno orientovat v potřebných údajích. Budete si tak snadněji a rychleji schopni navrhnout stropní a střešní konstrukce, naučíte se tabulky pro tvorbu překladu například pro žaluziový kastlík a mnoho dalšího. Další díly naváží začátkem nového roku a čeká nás téma statiky u svislých konstrukcí. Poslední díl bude věnován ploché střeše a dalším vodorovným konstrukcím.
27. 7. 2018 od 10 hodin
MULTIPOR TEPELNĚIZOLAČNÍ DESKY
V dnešní době nízkoenergetických, pasivních a úsporných domů musíme často řešit otázku zateplení. At už zateplení stropu či stěny zvenku nebo zevnitř, pro všechny konstrukce se ideálně hodí minerální izolace Multipor. Podívejte se na další díl webináře, kde se dozvíte, proč jsou vlastnosti minerálních tepelněizolačních desek Multipor unikátní a na realizacích si ověřte jejich možnosti použití, které je velmi rozmanité.
15. 6. 2018 od 10 hodin
STROPY A STŘECHY V SYSTÉMU YTONG
Podle čeho vybrat správný typ konstrukce stropu nebo střechy, jaký je v nich rozdíl a jak se pracuje s těmito konstrukcemi v systému Ytong od projektu až po realizaci? Tak to všechno si povíme v dalším z dílů webináře. Zaměříme se na popis jednotlivých typů konstrukcí a jejich vlastnosti. Naším hostem bude kolega Ing. Robert Turanský, který má na starosti technickou podporu v Bratislavském a Trnavském kraji.
20. 4. 2018 od 10 hodin
SYSTÉMOVÉ ŘEŠENÍ STAVEBNÍCH OTVORŮ
Představili jsme vám praktický přehled všech řešení stavebních otvorů a dozvěděli jste se řadu užitečných tipů z praxe. Předvedli jsme si správně provedené kusové i skládané překlady. Vysvětlili, proč překlady nelze zpracovat ani řezat a podíváme se do vlastního vyztužení překladů. Ukázali si detaily konstrukčního řešení nosných překladů pro jednovrstvé i sendvičové zdivo.
2. 3. 2018 od 10 hodin
JAK SPRÁVNĚ ZAČÍT – MOŽNOSTI ZALOŽENÍ STAVBY
V tomto webináři jsme probrali možnosti založení staveb, jejich nutné hydroizolační, tepelněizolační a statické vlastnosti a především to, jak začít s vlastním zděním.
Nově začínáme stavby tvárnicí Ytong START a jako každá novinka s sebou přináší inovace a pokrok. Proto jsme se na vše podívali pěkně postupně od projektu po realizaci.
15.12.2017
SPRÁVNÉ PROVEDENÍ DETAILŮ JEDNOVRSTVÉHO ZDIVA OD PROJEKTU PO REALIZACI.
Naši technici Ing. Lucie Šnajdrová a Ing. Julius Síč Vám na postaveném fragmentu ze systému Ytong ukážou různé možnosti řešení jednovrstvé konstrukce. Dozvíte se, jak rychleji a efektivněji vyřešit tepelně technické detaily a potenciálně kritická místa. Dozvíte se řadu užitečných tipů z praxe a naučíte se navrhnout systémové řešení, které je snadno proveditelné a funkční.