Multipor

minerální tepelná izolace

Multipor jsou nehořlavé a ekologické desky s výjimečnými tepelněizolačními schopnostmi. Jsou vhodné pro venkovní i vnitřní zateplení budov. V kombinaci s materiály Ytong nebo Silka vytvářejí jedinečné tepelně a zvukově izolační konstrukce s maximální požární odolností. Vyznačuje se dlouhou životností a neobsahuje látky nepříznivé pro zdraví člověka a přírodu.

Tepelná vodivost λU = 0,044 W/(mK)

Minerální nevláknitá izolace Multipor je izotropní, masivní izolace s vysokou hodnotou tepelné ochrany 0,044 W/ mK. Multipor významně sníží spotřebu energie, resp. nákladů na provoz objektu. Budovy izolované Multiporem vyhovují nejpřísnějším požadavků na energetickou náročnost budov a zvyšují hodnotu nemovitosti.

Ochrana proti řasám a plísním bez biocidních přípravků

Vnitřní zateplení Multipor pohlcuje vzdušnou vlhkost a zvyšuje povrchovou teplotu stěn. Tato kombinace plus zásaditost materiálu zajišťuje trvale suchý povrch stěn, a tím brání tvorbě a růstu řas či plísní.

 

Difúzně otevřený a kapilárně aktivní

Kalcium silikátové desky Multipor jsou kapilárně aktivním materiálem, který je díky své struktuře schopen přijímat a přenášet vodu ve formě páry, případně kondenzátu. Při podmínkách vykazujících zvýšenou vlhkost interiéru, materiál snadno přenáší vlhkost do svého jádra a při změně na příznivé podmínky, se této přebytečné vlhkosti zase rychle zbavuje odpařováním.

Ekologický a recyklovatelný

Desky Multipor jsou vyrobeny na čistě přírodní bázi. Neobsahují znečišťující látky, neuvolňují žádné škodlivé emise a mají vynikající hodnocení dopadu na životní prostředí ve svém životním cyklu. Materiál Multipor byl oceněn širokou škálou evniromentálních ocenění.

 

Nehoří, neodkapává, nekouří, třída hořlavosti A1 - nehořlavý

Dle ČSN EN 13 501-1+A1 Multipor patří do třídy reakce na oheň A1. Materiál je nehořlavý, při nejvyšších teplotách nevytváří žádné toxické výpary, kouř nebo úkapy. Dle rozhodnutí č. 94/611/ES není nutná zkouška na požární odolnost vzhledem ke struktuře složení materiálu.

Lehce a rychle zpracovatelný

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost umožňuje snadnou manipulaci, systém lze rychle zpracovat a snadno přizpůsobit prostorovým podmínkám. Celoplošné lepení lehkou maltou Multipor zajišťuje bezpečné fungování vnitřní tepelné izolace bez dodatečných drahých parozábran.

 

Rozměrově stálý odolný vůči ptákům a hmyzu

Multipor, díky své struktuře snese vysoké mechanické namáhání i v prostorách s vyšší úrovní provozu. Odolává mechanickému poškození, včetně degradace chemikáliemi. Dává konstrukci vlastnosti plné stěny a neumožňuje vést akustické vlnění.

Systémové řešení - příslušenství, nářadí a servis

Tepelně izolační desky Multipor jsou systémově doplněny maltou Multipor, kotvícími prvky a doplňkovým sortimentem. Xella CZ nabízí celou škálu technické podpory od počáteční konzultace, zjednodušených výpočtů až po komplexní hodnocení od našich energetických specialistů.

 

Multipor je oceněný řadou ekologických certifikací:

Certifikace Ytong Multipor

Kde použít Multipor

Produkty Multipor

Doporučené komponenty systému Multipor

 

Služby k produktům Multipor

Posouzení vnitřního zateplení konstrukcí tepelněizolačními deskami Multipor

Posouzení vnitřního zateplení konstrukcí tepelněizolačními deskami Multipor

Chcete vědět, jaký vliv bude mít vnitřní izolace Multipor na teplotechnické vlastnosti objektu? V případě, že Vaše stěna vyhovuje daným kritériím typového řešení, stáhněte si ZDARMA v naší aplikaci Odborné technické vyjádření pro Vaše vnitřní zateplení.

 
Vypočítejte si spotřebu materiálu pro vnitřní zateplení

Vypočítejte si spotřebu materiálu pro vnitřní zateplení

S kalkulačkou Multipor snadno zjistíte celkovou spotřebu izolačních desek Multipor a Multipor lehké malty (jak na nalepení, tak i na překrytí desek s výztužnou tkaninou). Současně se vypočítá množství dilatačního konopného pásu a získáte informaci o počtu kotevních prvků a můžete vybrat materiál na finální povrchovou úpravu stěny.

Kalkulaci pak můžete použít k objednání materiálu na našem e-shopu: ytong.cz/eshop

 
Doprava materiálu Multipor zdarma

Doprava materiálu Multipor zdarma

Zajistíme dopravu stavebního materiálu Multipor z výrobního závodu přímo k vám stavbu.

 
Zaškolení na stavbě

Zaškolení na stavbě

Naši Mistři Vám předvedou správnou aplikaci systému Multipor.

 

Pracovní postupy Multipor

 

Potřebujete poradit?

Odborný poradce pro obchod


V rámci služeb poskytovaných pod značkou Multipor vám nabízíme odborné poradenství, praktické zaškolení provádění izolací Multipor nebo Vám zpracujeme odborný posudek vnitřního zateplení. Pomůžeme s návrhem systému zateplení. Navrhneme optimální tloušťku izolantu, vytipujeme kritické detaily. Naši poradci vám poskytnou odborné konzultace a podrobně vás též seznámí se službami Multipor.