YTONG news

Newsletter - červenec 2021 13.7.2021

Rozšiřujeme sortiment velkých formátů o Ytong stěnové panely SWE
Stavební proces ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty nejvýznamnější patří v současnosti nedostatek kvalifikovaných pracovníků, tlak na snížení nákladů a zkrácení doby výstavby. Odpovědí společnosti Xella na tyto výzvy jsou inovace v produktech, technologiích a v digitálním plánování.
Celý červencový newsletter zde...

 
Newsletter - květen 2021 31.5.2021

Květnový Xella News je zaměřen na nové aplikace
V dnešních květnových novinkách jsme pro vás připravili několik zajímavých informací. Nejdřív si představíme novou databázi konstrukčních detailů, která se stane vašim nepostradatelným pomocníkem, doplněnou o možnost filtrace.
Celý květnový newsletter zde...

 
Newsletter - květen 2021 20.4.2021

Dubnový Xella News je zaměřen na produktové novinky
V první řadě bychom vám rádi představili naše nové produkty. Přehled materiálových vlastností a produktů najdete v nové brožuře...
Celý dubnový newsletter zde...

 
Newsletter - květen 2020 18.5.2020

Květnový newsletter představí hlavně velkoformátové stavění
Ale nejen to. Technické vlastnosti stropních a střešních nosníků, nový průkaz energetické náročnosti, atd...
Celý květnový newsletter zde...

 
Newsletter - prosinec 2019 18.12.2019

Jak stavět od roku 2020? Podívejte se na webinář
Pozvánka na náš webinář, na výstavy a veletrhy v roce 2020 a mnoho dalšího v našem newsletteru.
Celý prosincový newsletter zde...

 
Newsletter - září 2019 11.9.2019

Jak stavět od roku 2020? Přijďte na Ytong Dialog
Co všechno se v navrhování a stavění budov změní po novele zákona o hospodaření energií, která vyjde v platnost v roce 2020? Na konferenci se setkáte se zástupci výrobce systému Ytong a s dalšími specialisty, kteří mají za sebou již řadu realizací podle chystaných změn.
Celý zářiový newsletter zde...

 
Newsletter - červen 2019 13.6.2019

Rozhovor s I.Havlíčkovou, nová sekce BIM, detaily Multipor izolace atd...
jedním z hlavních pilířů, na kterých stojí značka Ytong, jsou inovace. Neustále sledujeme potřeby trhu a reagujeme na ně. Aktuální poznatky dokážeme díky desítkám let zkušeností a mezinárodnímu zázemí zpracovat v nový produkt...
Celý červnový newsletter zde...

 
Newsletter - únor 2019 1.5.2019

Pozvánka na druhý díl webináře o statice, info o soutěži a povedená reference
rád bych se v tomto jarním období podíval blíže na problematiku statiky. Mám pro vás pozvánku na webinář, kde s kolegou probereme praktickou stránku návrhů stavebních konstrukcí.
Celý květnový newsletter zde...

 
Newsletter - únor 2019 11.2.2019

Pozvánka na veletrhy, výzva studentům a povedená reference
je tu nový rok a stavební sezona už vykukuje zpoza rohu. Než však začne, máme dost času podívat se, co je na trhu nového a jaké jsou aktuální trendy. Konec zimy bude ve znamení veletrhů a akcí, na kterých se s vámi rádi potkáme.
Celý únorový newsletter zde...

 
Newsletter - prosinec 2018 5.12.2018

Pozvánka na Webinář, další ročník studentské soutěže, a další novinky
situace na trhu práce je ve stavebnictví stále komplikovanější. To motivuje výrobce stavebních hmot i dodavatele stavebních prací, aby hledali nová řešení. Jedním z nich jsou systémové velkoformátové výrobky od společnosti Xella...
Celý prosincový newsletter zde...

 
Newsletter září 2018 7.9.2018

Využijte podzim k setkávání s ostatními odborníky
Po náročném létě přichází čas zpomalit. Stavební horečka pomalu ustává a my bychom toho rádi využili k tomu, abychom se s vámi setkávali a bavili se spolu o vylepšeních pro budoucnost.
Celý zářiový newsletter zde...

 
Newsletter červenec 2018 19.7.2018

Letní ochrana staveb před horkem
V tomto newsletteru najdete pozvánku na čtvrtý webimář Ytong, inspiraci můžete čerpat ze stavby RD v podhůří Tater. Další téma je "Přístavba židlochovické školy z Ytongu získává cenu za cenou".
Celý červencový newsletter zde...

 
Newsletter duben 2018 12.4.2018

Jaro plné tipů od Ytongu
V tomto newsletteru najdete pozvánku na třetí webimář Ytong, výsledky studentské soutěže, pozvánku na veletrh, a další...
Celý dubnový newsletter zde...

 
Newsletter únor 2018 22.2.2018

Pozvánka na webinář Jak správně začít – Možnosti založení stavby
V tomto webináři probereme možnosti založení staveb, jejich nutné hydroizolační, tepelněizolační a statické vlastnosti a především to, jak začít s vlastním zděním.
Celý únorový newsletter zde...

 
Newsletter prosinec 2017 4.12.2017

POZVÁNKA na náš první webinář
Naši technici Ing. Lucie Šnajdrová a Ing. Julius Síč Vám na postaveném fragmentu ze systému Ytong ukážou různé možnosti řešení jednovrstvé konstrukce.
Celý prosincový newsletter zde...

 
Newsletter červen 2017 14.6.2017

Plavecký bazén Klíše
Pórobeton ve vlhkém prostředí se osvědčil V Ústí nad Labem je už několik měsíců v provozu rekonstruovaný plavecký bazén. Za pomoci dotací tuto stavbu investovalo město a realizovala společnost Metrostav.
Celý červnový newsletter zde...

 
Newsletter březen 2017 29.3.2017

Inovace stavebního systému Ytong
Vážení, s novou stavební seznou uvádíme na trh několik inovací stavebního systému Ytong. Reagujeme tím na podněty z reálné projektové a stavební praxe, z níž vyplynula potřeba řešení některých detailů.
Celý březnový newsletter zde...

 
Newsletter leden 2017 30.1.2017

NOVINKY 2017
Vážení, rád bych Vám rád popřál mnoho úspěšně realizovaných projektů v novém roce. Budeme se Vám v tom snažit pomoci také my inovacemi v našem sortimentu i službami, které vám projektování usnadní.
Celý lednový newsletter zde...

 
Newsletter říjen 2016 17.10.2016

NOVINKY 2016
Vážení, rádi bychom Vám představili naše systémové novinky pro snazší a kvalitnější stavění. Od 17. října 2016 bude náš sortiment rozšířen o lehčenou vnitřní omítku Ytong Innenputz a hlazenou vnitřní stěrku Ytong Glattputz.
Celý říjnový newsletter zde...

 
Newsletter červen 2016 29.6.2016

Ytong STATIX a certifikační systémy BREEAM a LEED
Představujeme Vám naši novou aplikaci Ytong STATIX, kterou ocení nejen projektanti a odborníci na statiku, ale i například stavebníci svépomocí pro ověření statických parametrů našeho materiálu. Aktivně se zapojujeme i do certifikačních systémů BREEAM a LEED.
Celý červnový newsletter zde...

 
8.2.2016

Novinky 2016
Představujeme Vám novinky letošního roku, mezi nimiž bychom rádi zdůraznili novou tepelněizolační tvárnici Lambdu YQ. Představuje rozumné řešení pro jednovrstvé obvodové stěny, které již nyní splňuje normy plánované v roce 2020
Celý únorový newsletter zde...

 
4.11.2014

Strop Ytong Ekonom a střecha Ytong Komfort - zkušenosti ze staveb
Na jaře roku 2013 uvedla společnost Xella CZ na trh nové, pro potřeby zákazníka optimalizované a zjednodušené konstrukce pro stropy a střechy. Zejména stropy Ytong Ekonom se na trhu velmi dobře etablovaly...
Celý listopadový newsletter zde...

 
16.9.2014

Konstrukční detaily: Nyní aktualizované a kdykoliv k dispozici
Všechny konstrukční detaily jsou na webu zpracovány v interaktivní podobě. Kurzorem označíte část domu, jež vás zajímá, a po kliknutí se otevře podrobný soupis všech dotčených konstrukčních prvků.
Celý zářiový newsletter zde...

 
1.9.2014

Vnitřní zateplení historických budov deskami Multipor WI
V České republice již existuje více než 50 realizací, různých typů i užití staveb, kde bylo aplikováno vnitřní zateplení pomocí tepelněizolačních desek Multipor WI.
Celý zářiový newsletter zde...

 
18.3.2014

BlowerDoor test: Dvakrát lepší než výborný
Dům, o němž bude řeč, a jehož rozpočet byl díky dotacím z NZÚ příjemně vylepšen z původních 2,9 mil. na konečných 2,35 mil. najdete nedaleko Žďáru nad Sázavou v lokalitě „Sluneční vrch“. Majitelé měli jasnou představu o svém budoucím sídle.
Celý březnový newsletter zde...

 
28.11.2013

Konstrukční detaily pro domy s velmi nízkou spotřebou energie
Při návrhu domů s velmi nízkou potřebou energie na vytápění se doporučuje, aby byla obálka domu prakticky bez tepelných mostů. Všechny detaily je proto třeba navrhnout s velmi nízkou přídavnou tepelnou ztrátou.
Celý listopadový newsletter zde...

 
22.10.2013

Schody a schodiště Ytong
Schody jsou nejen potřebné, přitahují i oči jako výrazný architektonický prvek. Jejich návrh a výstavba patří mezi nejnáročnější stavební činnosti. Usnadnění přinášejí vyztužené prefabrikované schodišťové stupně Ytong.
Celý říjnový newsletter zde...

 

 
30.9.2013

Mrazuvzdornost pórobetonu Ytong: velmi dobrá
Tak zní výrok akreditované zkušebny TZÚS Plzeň, který pokračuje: Nemusíme se bát skladovat pórobetonové tvárnice přes zimu na stavbě, nestojí-li přímo v louži. Po záplavách a opadnutí vody nedojde v zimě k citelnému snížení pevnosti pórobetonového zdiva.
Více zde...

 

 
20.6.2013

Vplyv tepelných mostov na tepelné straty
Príspevok prezentuje originálnu metódu výpočtu ΔU hodnoty (zvýšenie súčiniteľa prechodu tepla vplyvom tepelných mostov) na reálnom bytovom dome.
Celý červnový newsletter zde...

 

 
21.5.2013

Pórobetonové pilíře střední stěny
Pilíře středních stěn jsou při použití pórobetonového zdiva choulostivým místem s koncentrovaným zatížením. Musejí mít dostatečnou nosnost k přenesení zatížení od celé střední části stavby. Proto jsou velmi důležitou součástí konstrukce domu.
Celý květnový newsletter zde...

 

 
15.4.2013

Inovativní řešení pro masivní stropy a střechy
Usnadnění práce díky absenci nadbetonávky s výztužnou sítí, rychlá výstavba, tiché a klidné bydlení, v létě příjemný chládek, v zimě teplo. To jsou přednosti konstrukčního systému Ytong Ekonom pro stropy a Ytong Komfort pro střechy.
Celý dubnový Newsletter Ytong zde...

 
3.12.2012

Nadzákladové pórobetonové zdivo Ytong
Nadzákladové zdivo představuje spodní část stěn zděných objektů. Je často nazýváno také jako soklové zdivo. Toto zdivo je osazené přímo na základové konstrukci nebo na spodní stavbě objektu.
Celý prosincový Newsletter Ytong zde...

 
16.10.2012

Bytové domy, historické objekty, kostely... Zateplení zevnitř je funkční a bezpečné.
Nikdo se nechce procházet centry měst, jejichž historická hodnota zůstala skryta pod unifikovanými fasádami. Majitelé domů zase nechtějí platit vysoké sumy za vytápění.
Celý říjnový Newsletter Ytong zde...

 
15.9.2012

Úvod k seriálu o obvodových konstrukcích z pórobetonu Ytong
Pro obvodové stěny a vyzdívky pozemních staveb se často využívá pórobeton značky Ytong. Volba pro použití tohoto pórobetonu vychází zejména z jeho výborných tepelněizolačních vlastností.
Celý zářijový Newsletter Ytong zde...

 
10.6.2012

Zkušenosti architekta se projevily v novátorském řešení střechy
V Bratislavě vystavěli za 11 týdnů rodinný dům, jehož konstrukci tvoří výhradně pórobeton. Z tohoto materiálu vybudovali také masivní střechu.
Celý červnový Newsletter Ytong zde...

 
17.4.2012

ZERO Challenge - Je na čase přepsat budoucnost
společnost Xella pro vás připravila netradiční výzvu. Podle evropské směrnice o energetické náročnosti budov bychom měli od roku 2021 v členských zemích stavět už jen budovy se spotřebou energie blízkou nule. Ty známe pod označením nulové domy. Přijměte proto tuto výzvu a zapojte se do unikátní architektonické soutěže.
Více o ZERO Challenge zde...

 
12.4.2012

Jak zateplit stropy sklepů a garáží? Projděte si konkrétní reference
Řešení zateplení stropů sklepních prostor a garáží se ne vždy věnuje dostatečná pozornost – a to jak po stránce tepelněizolační, protipožární, tak estetické. Přitom je na trhu materiál, který splňuje prakticky veškeré požadavky, které mají architekti i stavebníci – Ytong Multipor.
Celý Newsletter 2/2012 zde...

 
15.3.2012

Soulad ekologie, vědy a estetiky najdete v Darmstadtu
Umístění fotovoltaického systému na střeše nového vědeckého a kongresového centra v německém Darmstadtu přineslo náročné požadavky na pevnost v tlaku, mechanickou i požární odolnost střešní konstrukce. Všechny ekologické a ekonomické předpoklady se podařilo naplnit s deskami z nehořlavé minerální izolace Ytong Multipor..
Celý Newsletter 1/2012 zde...