Zdravé bydlení

Syndrom nemocných budov je fenoménem dnešní doby, ze kterého už nemusíte mít obavy. Postavte si zdravý dům ze stavebního materiálu Ytong, který neobsahuje žádné nezdravé chemické látky, má čistě přírodní složení, je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Díky tvárnicím Ytong získáte dům, který dýchá, udržuje stálou teplotu a vlhkost interiéru a chrání zdraví Vás i celé rodiny.

 

TVÁRNICE YTONG OBSAHUJÍ 100 % PŘÍRODNÍCH SUROVIN

Obsahuje 100 % přírodních surovin

Bílý pórobeton Ytong patří mezi nejčistší a hygienicky nejpříznivější stavební materiály pro použití v bytových nebo občanských stavbách. Přírodní složení je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Nepřidávají se do něj žádné nezdravé chemické látky a má nejnižší míru radioaktivity. Tvárnice Ytong se vyrábí se ze směsi křemičitého písku, vápna a vody, tj. čistých přírodních surovin s nejnižším obsahem přírodních radionuklidů a dosahuje max. hodnoty 0,17, což je až 3x lepší než u keramických materiálů a 2,5 lepší než u šedého pórobetonu.

 

PÓROBETON YTONG REGULUJE VLHKOST V INTERIÉRU

Reguluje vlhkost v interiéru

Pro zdravé bydlení je potřeba zajistit optimální vlhkost vzduchu. Ta by se měla pohybovat v rozpětí od 45% do 55%. Stoprocentně přírodní stavební materiál Ytong slouží díky své struktuře, která je tvořená miliony vzduchových pórů, jako ochranná membrána domu. Právě tyto drobné póry zajišťují, že pórobetonové tvárnice přirozeně dýchají a nedochází v nich ke kondenzaci vodních par. Póry také odvádějí přebytečnou vlhkost z interiéru, nebo ji uvolňují zpět v případě, že je v domě nezdravě přesušený vzduch – tvárnice Ytong fungují jako funkční oblečení, které reguluje tělesnou teplotu a odvádí pot.

 

YTONG NEVYTVÁŘÍ PODMÍNKY PRO VZNIK PLÍSNÍ

Nevytváří podmínky pro vznik plísní

Teplota kolem dvaceti stupňů a optimální vlhkost vzduchu jsou považovány za hlavní podmínky zdravého bydlení – vytváří ideální prostředí, které nepodporuje vznik plísní. Díky alkalickému složení a výjimečným tepelněizolačním vlastnostem bílý pórobeton Ytong potlačuje vznik plísní a pohlcuje pro zdraví nepříznivé kladné ionty. Na stěnách z pórobetonových tvárnic Ytong se nikdy nezačnou šířit plísně - díky optimální povrchové teplotě zdiva a zásaditému složení bílého pórobetonu, které růstu plísní zamezuje.

 

PÓROBETON UDRŽUJE STABILNÍ TEPELNOU POHODU

Udržuje stabilní tepelnou pohodu

Bílý pórobeton Ytong umožňuje postavit dům v téměř pasivní standardu - miliony uzavřených pórů dělají z Ytongu nejlepší a nejbezpečnější izolant. I bez zateplení obvodové zdiva překračují tvárnice Ytong vysoce stanovenou normu tepelného odporu. Díky své pórovité homogenní struktuře mají pórobetonové tvárnice ve všech směrech stejné vlastnosti, a to i když je opracujete, a zabraňují tak vzniku tzv. tepelných mostů – tj. kritických míst při zdění v místech základů, rohů, parapetů, dveří a oken. Tepelné mosty jsou důvodem vzniků plísní a ochlazování povrchu. Jsou tedy nebezpečné nejen ze zdravotního hlediska, ale uniká jimi až 20 % tepla z domu. U nosného zdiva postaveného ze stavebního materiálu Ytong zůstávají stěny po celý rok suché a čisté. V zimě stačí topit jen mírně, aby bylo uvnitř domu příjemně, a v létě naopak tvárnice izolují před vysokými teplotami. Ytong jednoduše udržuje ve vašem domě optimální klima.

 
.

Jak se bydlí v Ytongu

Krásné bydlení v srdci Tater

Rodinný dům svépomocí

Mladý pár se rozhodl postavit si vysněný dům svépomocí. Hrubou stavbu měli hotovou za týden.

Příběh stavby

 

Krásné bydlení v srdci Tater

Bydlení pod Tatrami

V podhůří Tater vyrostl dům, který si majitel sám navrhl i postavil. Spojení krásného místa, vkusu a šikovnosti je splněným snem.

Příběh stavby

Dům v srdci vinařské oblasti

Dům v srdci vinařské oblasti

Láska k vínu a vinicím dala vzniknout tomuto domu jednoho ze členů rodiny vinařství Špalek.

Příběh stavby

 

FAQ

Co by vás ještě mohlo zajímat

Aneb na co se nás nejčastěji lidé ptají

 
 • Co je to stavební systém a jaké má výhody?

  Hlavní výhodou je, že celou stavbu realizujete ze stejného materiálu. Kvalita vnější obálky budovy je na všech místech stejná. Systém stavebního řešení je na trhu mnoho let a stále se rozvíjí. Aktuálně máme asi nejkomplexnější řešení pro stavby. Jeden materiál vyřeší všechny tepelně-technické, statické, akustické a další požadavky na kvalitní bydlení.

  Při spojování jednotlivých stavebních celků nedochází k zásadním chybám, protože vše spadá do jednoho systému. Není tedy potřeba řešit ani kompatibilitu. Pro rozšíření možností můžete sáhnout i po našich dalších dvou značkách – akustické sérii Silka a minerálním zateplení Multipor.

 • V čem je střecha Ytong lepší?

  Masivní střešní konstrukce udržuje v podkroví příjemné klima. Teplota v interiéru ani během tropických dnů nepřesáhne 25 °C. Nahradí tak v podstatě klimatizaci.

  U střech je důležitým parametrem tzv. fázový posun. To je čas, za který se střešní konstrukce prohřeje. Čím je konstrukce lehčí, tím rychleji. U dřevěných krovů to bývá 4 hodiny. Znamená to, že v letní sezóně se dřevěný krov rychle prohřeje a v podvečer je v podkroví k nevydržení. U střechy Ytong Komfort je fázový posun cca 13 hodin. Čili teplo, které působí na střechu, nestihne proniknout do obytného prostoru před západem slunce.

  Další výhodou je ochrana proti hluku. Těžké konstrukce utlumí větší hluk než ty lehké. Přidanou hodnotou je nehořlavost.

 • Jak zjistím, kolik bude stavba stát?

  Stačí nám poslat svůj projekt a my vám připravíme odhad ceny materiálu. A k tomu i přesný výpis, takže vám nebude nic chybět ani přebývat.

  Chci kalkulaci

 • Podle čeho se pozná, že nemusím dům zateplovat?

  Při rozhodování mezi jednovrstvou konstrukcí a zateplenou stěnou je potřeba přihlédnout hlavně k tvaru budovy. Jednodušší půdorys a málo podlaží hraje ve prospěch jednovrstvého řešení. Pokud máte budovu se složitějším půdorysem z pevnějšího zdiva, je zateplení potřeba. Vliv má i teplotní pásmo či orientace budovy. Tyto okolnosti už ale musí posoudit projektant.

 • Jak se změní požadavky na stavby od roku 2020?

  Podle nových norem budou muset všechny domy splnit kritéria budov s téměř nulovou spotřebou. To znamená, že její spotřeba primární energie bude ve značném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů. Tyto budovy se při hodnocení porovnávají s tzv. referenční budovou.

  Požadavky na energetickou náročnost splníte, pokud jsou ukazatele energetické náročnosti vaší budovy nižší než u referenční budovy. Těmito ukazateli jsou neobnovitelná primární energie za rok, celková dodaná energie za rok a průměrný součinitel prostupu tepla.

  Pro takové domy je Ytong ideální volbou, protože se pro podobné stavby používá mnoho let a je ověřený.

Prohlédnout další časté otázky


Jak to vypadá, když se plní sny

Komplexní stavební systém Komplexní stavební systém

Prohlédněte si příběhy domů postavených z Ytongu a nechte se inspirovat.

Referenční stavby rodinných domů

 

Nejvýhodnější nabídkaBezplatné nacenění vašeho projektu

 


Otázky?

Nejste si něčím jistí? Chcete probrat možnosti pro váš projekt? Nechce si poradit od profesionálů.